Kontakt

ul. Chwaszczyńska 23/2, 81-571 Gdynia
fundacja@przedsiebiorcy-pomagaja.org
+48 507 680 980

KRS 0000527364
NIP: 9581667301
REGON: 360217634

numer konta bankowego:
BANK MILLENNIUM
26 1160 2202 0000 0005 0470 5304

 

 

„Tylko z pomocą silnych, możemy dopomóc słabszym” to zdanie od lat jest wizytówką Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają i dziś zwracamy się do Państwa: tych silniejszych i mocniejszych abyście pomogli nam pomagać, bo nasza sytuacja z miesiąca na miesiąc jest coraz trudniejsza.

Abonamentnapomaganie.pl to stała forma wsparcia naszej Fundacji czyli przelew w dowolnej kwocie raz w mięsiącu na konto Fundacji. Czy to od osoby prywatnej czy to od firmy nie ma znaczenia, znaczenie ma to, że kwota będzie wpływała regularnie. Dzięki takiemu wsparciu możemy działać, opłacać rachunki, rozszerzać cele i sprawiać, że ci o których rząd zapomniał, będą mieli lepszy byt. Choćby na chwilę. A co konkretnie robimy?

Walczymy o Podopiecznych! Spełniamy potrzeby, marzenia i życzenia Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki czy Domów Seniora. Realizujemy remonty Placówek. Pytamy o najpilniejsze potrzeby oraz o te, które najpilniejszymi nie są, ale mogą sprawić, że czyjeś życie będzie lżejsze. Dbamy o wizyty stomatologiczne, wizyty terapeutyczne, zajęcia dodatkowe oraz o czas wolny. Wyprawiamy dzieci do szkoły, kupujemy im ubrania, pomoce szkolne. Współpracujemy z Pomocnymi Firmami, które każdorazowo dorzucają “coś” od siebie. Postawiliśmy na gdyńskiej Dąbrowie pierwszą społeczną lodówkę do dzielenia się posiłkami, nadprogramową żywnością. Ratujemy co możemy. Kolorujemy szarości. Przynosimy uśmiech, ulgę i odrobinę oddechu. Rozdajemy radość.

By być stabilnym, skutecznym i móc się rozwijać, a tym samym pomagać jeszcze bardziej i więcej, potrzebujemy zewnętrznego finansowania. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, a comiesięczna, drobna kwota (abonament uruchamiamy od 100 zł miesięcznie) gwarantuje nam stałą kwotę, a zatem realne możliwości. Im więcej Przyjaciół Fundacji uda nam się zachęcić do Abonamentu na pomaganie, tym więcej będziemy w stanie zrobić. To prosta matematyka do której dodajemy nasze zaangażowanie oraz empatię i doświadczenie, tworząc tym samym piękne projekty takie jak Drobniaki na Dzieciaki, dzięki któremu wysyłamy Dzieci z Domów Dziecka na wskazane i wybrane przez nie wakacje, czy 125 życzeń dla Seniorów, dzięki którym w trójmiejskimi DPS zaświeciło słońce..

Od 2014 roku opiekujemy się Dziećmi z Domów Dziecka, osobami wykluczonymi społecznie. Zapewniamy im to, na co nie mogą liczyć będąc pod opieką systemową, czyli praktycznie wszystko: wizyty u stomatologów, psychologów, ubrania, dodatkowe zajęcia, wsparcie w zakresie edukacji dodatkowej czy spełnianie marzeń przy okazjach takich jak urodziny czy święta. Nieśmiało stawiamy też pierwsze kroki w procesie usamodzielnień, proponując pomoc w poprawie warunków mieszkalnych czy na rynku pracy.

Aktualnie pod naszą pieczą znajduje się sześćdziesięciu wychowanków z województwa pomorskiego oraz trzydziestu z województwa podkarpackiego. Stale wspieramy również Dom Samotnej Matki w Gdańsku oraz dwa Domy Spokojnej Starości w Gdyni. Wszystkie nasze działania możecie zobaczyć na instagramie naszej prezes: www.instagram.com/kinga_szostko oraz na facebooku.

Co otrzymacie w zamian za wsparcie? Możliwości jest kilkanaście i zachęcamy do przedyskutowania ich z nami podczas rozmowy telefonicznej. Czekamy na Wasze telefony i maile. Dołączcie do nas i razem czyńmy dobro!

Dziękujemy!

Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie: 507-680-980 lub mailowo: fundacja@przedsiebiorcy-pomagaja.org